خانه / روش هاي تشخيصي بيماريهاي قلبي / تست ورزش / مراکز تست ورزش قلب در تهران

مراکز تست ورزش قلب در تهران

یکی از مهم ترین روش های بررسی و تشخیص بیماری عروق کرونری قلب، تست ورزش قلب می باشد. پزشک ممکن است ضربان قلب را در حالی که شما بر روی تردمیل راه می روید یا سوار بر دوچرخه ثابت میباشید، مورد بررسی قرار دهد تا بررسی کند که آیا ضربان قلب شما  هنگام تست ورزش قلب به میزان مناسبی به دلیل فعالیت بدنی افزایش می یابد یا خیر.

آمادگی قبل از تست ورزش قلب

انجام تست ورزش قلب حدود ۲ ساعت از وقت شما را می گیرد و قبل از تست ورزش قلب باید به نکات زیر توجه فرمائید:

۱- داروهای قلبی و فشار را با نظر پزشک معالج خود ۲۴ الی ۴۸ ساعت قبل از تست ورزش قلب قطع نمایید. (داروهایی نظیر: ایندرال- آتنولول- متورال- نیتروکانتین- زیرزبانی- دیلتیازیم)

۲- بیماران دیابتی توجه داشته باشند که در مورد قطع داروی قند خود (تزریقی یا خوراکی) قبل از تست ورزش قلب با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

۳- در مورد آقایان تراشیدن موهای سینه قبل از تست ورزش قلب ضروری می باشد.

۴- شب قبل از مراجعه جهت انجام تست ورزش قلب، حتماً استحمام نمایید.

۵- یک عدد حوله کوچک هنگام انجام تست ورزش قلب به همراه بیاورید.

۶- بیمار حداقل تا دو ساعت قبل از شروع تست ورزش قلب از خوردن غذا، نوشیدنی و مواد محرک و استعمال دخانیات خودداری نماید.

۷- بیمار قبل از انجام تست ورزش قلب نباید فعالیت فیزیکی شدید داشته باشد.

۸- بیمار باید هنگام انجام تست ورزش قلب، لباسهای گشاد و راحت بپوشد و خانمها باید پیراهن و بلوزی که دکمه هایش در جلوی آن قرار دارد همراه با شلوار بپوشند.

تست ورزش قلب، یک روش تشخیصی بسیارمهم و مفید در بررسی بیماری های قلبی عروقی مانند سکته قلبی است است و لازم است که در مراکز و کلینیک های قلب و عروقی که دار ای تجهیزات لازم و با دقت کافی برای انجام تست ورزش قلب هستندانجام شود تا دقیق ترین نتیجه از آن به دست آید. کلینیک قلب و عروق دکتر نوید، یکی از مراکزی است که تست ورزش قلب، با بالاترین دقت جهت بررسی و تشخیص بیماری های قلبی، در آن انجام می شود.

مرکز تست ورزش قلب دکتر نوید در تهران