قیمت تست ورزش قلب

تست ورزش قلبی یکی از روش هایی است که برای بررسی و تشخیص بیماری های قلبی به کار می رود.اگر منتظر علائم بیماری های قلبی باشیم یا نتوانیم به موقع بررسی قلبی انجام دهیم و بیماری قلبی پیشرفت نماید معمولاً در حالت بحرانی شرایط قلبی قرار خواهیم گرفت. وقتی که درد قلبی  در موقع فعالیت رخ می دهد یعنی تنگی عروق کرونر به حد اضطرار و بالای ۷۰ تا۹۰ درصد رسیده و منجر به اختلال خونرسانی قلب شده است که در این زمان نیز می توان با استفاده از تست ورزش قلبی به بررسی و تشخیص بیماری پرداخت اما بیماری در این زمان پیشرفت زیادی کرده است. پس درد قلبی حین استراحت یا فعالیت اندک نشان از بیماری  پیشرفته قلبی است.
پس افرادیکه در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی هستند باید جهت بررسی و تشخیص بیماری قلبی اقدام نمایند که یکی از روش های بررسی و تشخیص بیماری های قلبی، تست ورزش قلب است. افرادی که در معرض بیماری های قلبی عروقی هستند، شامل کسانی هستند که حداقل یکی از عوامل خطر اثبات شده قلبی عروقی مثل فشار خون بالا ، دیابت ، چربی خون بالا و مصرف سیگار داشته باشند. مردان بالای ۴۰ سال و زنان بالای ۵۰ سال حتی بدون داشتن عوامل فوق و کسانی که در افراد فامیل درجه ۱ آنها بیماری قلبی مثل سکته مغزی ، قلبی، عمل باز قلب یا  استنت گذاری در سن زیر ۵۰ سال بوده نیز نیاز به بررسی با یک روش تشخیصی مانند تست ورزش قلب دارند.

در طول انجام تست ورزش قلب یک شخص روی یک نوار متحرک که میزان دشواری حرکت بر روی آن افزایش می‌یابد، راه می‌رود و در همین حال دکتر قلب فعالیت قلب او را زیر نظر دارد.

برای اینکه در تست ورزش قلب دقیق‌ترین نتایج به دست آید، این نکات را رعایت کنید:

  •     شب قبل از انجام تست ورزش قلب، کاملا استراحت کنید.
  •     دو تا سه ساعت قبل انجام تست ورزش قلب غذای سبکی بخورید.
  •     قبل از تست ورزش قلب، از مصرف نوشابه‌های کافئین‌دار مانند قهوه و چای و کولا خودداری کنید؛ به جای آنها آب یا آب میوه بنوشید.
  •     قبل از تست ورزش قلب، تمام داروهای‌تان را مطابق تجویز قبلی مصرف کنید، مگر اینکه دکتر دستور جدیدی به شما بدهد.
  •     هنگام انجام تست ورزش قلب، لباس‌های راحت و گشاد بپوشید و کفش‌هایی به پا کنید که برای راه‌رفتن یا دویدن  راحت باشد.
  •     پیش از انجام تست ورزش قلب به توالت بروید.

تست استرس قلبی- عروقی یا همان تست ورزش قلب یک روش بسیار مفید در تشخیص و بررسی بیماری های قلبی است و برای کمک به شناسایی هر مشکل قلبی حین فعالیت جسمی انجام می شود. این تست در مقایسه با مزایای فراوانی که دارد، قیمت بالایی ندارد و می تواند در تشخیص زود هنگام بیماری های قلبی و جلوگیری از پیشرفت آنها کمک قابل توجهی بنماید و شما را از صرف هزینه های بعدی که چه بسا خیلی بیشتر باشند باز می دارد.

مرکز تست ورزش قلب دکتر نوید در تهران