عفونت دریچه میترال قلب

علائم عفونت دریچه میترال قلب

درد یا فشردگی در سینه احساس می ‌کنید، نفس تنگی دارید، نمی ‌توانید به درستی بخوابید، تپش قلب و خستگی عمومی و ناتوانی در انجام فعالیت ‌های روزمره آزارتان می ‌دهد؛ وقتی دریچه یا دریچه‌ های قلب عفونت می ‌کند و توانایی کارکرد آن ها کاهش می‌ یابد، فرد با این علائم مواجه است.

عدم‌ مراجعه به‌ موقع فرد به پزشک اوقات طلایی را برای درمان عفونت دریچه میترال از بین می‌ برد، حال آن که پزشک می‌ تواند عفونت دریچه میترال را به وسیله پرسیدن علائم بیماری، شنیدن صدای قلب و انجام آزمایش ‌ها تشخیص دهد.

عفونت دریچه میترال قلب قابل پیشگیری و درمان است و با اطلاع‌ رسانی می‌ توان بسیاری از افرادی که دچار عفونت دریچه میترال هستند قبل از این که به مرحله حاد برسند، نجات داد.

روماتیسم قلبی را شایع‌ ترین بیماری دریچه ‌ای قلب در ایران نام می ‌برد و بیماری روماتیسم قلبی در اثر عدم‌ درمان مناسب و به موقع یک گلودرد چرکی ساده ایجاد می شود. معمولا سن ابتلا ۱۰ تا ۱۲ سالگی است ولی سن بروز بیماری و علامت‌ دار شدن حدود ۳۰ ‌سالگی است و موجب تنگ شدن دریچه‌ ها مخصوصا دریچه میترال می‌ شود و گاهی ۲ دریچه میترال و آئورت را درگیر کرده و حتی ۳ دریچه را هم در بعضی از بیماران تخریب می‌ کند. سال ‌ها است که تنگی دریچه میترال البته به شرطی که بیش از حد ضخیم و استخوانی (کلسیفیه) نشده باشد با بالون زدن بدون عمل جراحی از طریق آنژیوگرافی قابل درمان است.

در موارد بسیار نادری عفونت دریچه میترال می ‌تواند دریچه‌ های قلبی را درگیر و موجب نارسایی آن ها شود. معمولا این عفونت دریچه میترال در کسانی می‌ افتد که بیماری زمینه ‌ای دریچه ‌ای و در نتیجه نارسایی دریچه داشته و در زمانی که میکروب وارد بدن می‌ شود مانند کشیدن دندان این میکروب ‌ها موجب عفونت دریچه میترال می‌ شوند. در بیماری دریچه ‌ای مانند سایر بیماری‌ ها علل مادرزادی مسبب درصد کمی از این بیماری است.

برای مطالعه ” بیماری نارسایی دریچه میترال ” کلیک کنید .