خانه / انواع بيماريهاي قلبي / پيوند قلب / زندگی پس از پیوند قلب

زندگی پس از پیوند قلب

یکی دو ماه پس از عمل پیوند قلب،چنین احساس می کنید که زندگی شما منحصر به خوردن داروهایی می شود که برای شما در نظر گرفته شده است یادیدار هایی که لازم است طبق برنامه از بیمارستان بعمل آورید.
بسیاری از بیماران پیوند قلب ،دو یا سه هفته پس از عمل از بیمارستان مرخص می شوند.میشود گفت که یک یا دوماه پس از عمل جراحی قلب ،باید در دسترس مرکز پیوند قلب که برنامه ی شما را ترتیب داده بود باشید در بیمارستان،یامحلی مشابه آن.پس از گذشتن این مدت لازم است که شما هفته ای یکبار سر پایی به کلینیکی که برای  شما در نظر گرفته شده است بروید.حتی سالها پس از این عمل،بسیاری از بیماران،باید بطور سرپایی چهار بار در سال به مر کز پیوند قلب مراجعه نمایند.
التیام یافتن از عمل جراحی پیوند قلب مانند سایرعمل های جراحی ه برروی قلب انجام می شودسریع است.تنهاتفاوتی که دارد این است که بیماران پیوند قلب بطور حتم،قبل از عمل جراحی ضعیف تر از دیگران بوده اند.
شمارا تشویق میکنند تادر برنامه های توانبخشی که پس از عمل برای بیماران در نظر گرفته می شودشرکت جوئید.این برنامه شامل باشگاه ورزشی (ژیمنازیوم)و فیزیوتراپی(بامعلم)خواهد بود. ظرف چند هفته بعد از عمل،شما می توانید ورزشهایی که به زور زدن زیادنیازمند است مشغول شوید.
در برنامه های ورزشی توانبخشی ،مطالب دیگری منجمله تغییر دادن سبک زندگی آینده شما و حمایت هایی که از نقطه نظر روانی می توانند در اختیار شما وهمسرتان قرار دهند گفتگو وبه شما تعلیم داده می شود.
تقریبا شش تا هشت هفته پس از عمل جراحی می توان  گفت زندگی شما به صورت عادی در آمده است.به هر حال،مانند سایر عمل های جراحی بر روی قلب،شما باید قرصهای دارویی مصرف کنید و همواره تماس نزدیک خودبامرکز پیوند قلب راحفظ کنید.
مهم این است که شما غذاهای سالم بخوریدوتعادل رژیمی خودتان را حفظ کنید.اگر شما از ((استروید))ها بعنوان دارو استفاده می کنید،فرض بر این است که چاق می شوید.شمارا تشویق می کنند تا تمرین های ورزشی انجام دهیدوقبل از شروع ،بدن خودتان را پس از بیرون رفتن از بیمارستان باحرکاتی ملایم گرم کنید.قلب تازه شما حداقل در اولین سال پس از عمل جراحی نمی تواند رشته های عصبی تولید کندو به همین علت در برابر نیازهای شما به تمرین های ورزشی پاسخش کُند است. بسیاری از بیماران پیوند قلب سر انجام می تواننددر بیشتر ورزشها شرکت نمایند و بعضی از آنها می توانند حتی در مسابقات ورزشی شرکت جویند.
بیشتر بیماران پیوند قلب به گونه ای بسیار جالب توجه توانسته اند باتنش های مربوط به پیوند قلب خود مقابله نمایند.مهم این است که شما همواره باید در نظر داشته باشید که قلب ،فقط یک تلمبه است و پیوند  قلب نمی تواند شخصیت یا طرز رفتار شمارا تغییر دهد.
خلق و خوی بعضی از بیماران با مصرف استروید هادر روز های پس از عمل تغییر می یابد .زنانی که این عمل بر روی آنان انجام شده است به محض آنکه با رویش زیاده از حد موی بدن خود که علت آن مصرف داروهای فرونشاننده بوده،مواجه شده اند،اندوهگین و مضطرب شده اند.
اگر شما چند سالی قبل از برنامه ی پیوند قلب ،بیمار بوده اید امکان دارد شدیدا به همسر خود وابسته شده باشید.استقلالی که شما پس از عمل پیوند قلب بدست می آورید چه بسا ممکن است در رابطه شما و همسرتان مشکلاتی بوجود آورد.

۱۰ دیدگاه

  1. Superb online store chum. Seriously really think you will likely love our recent page regarding custom offensive t shirts australia. Thanks:p

  2. Schaming@gmail.com

  3. ۶۸. I have been absent for a while, but now I remember why I used to love this web site. Thank you, I’ll try and check back more often. How frequently you update your website?

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*