افزایش چربی خون

بالا بودن سطح کلسترول و تری گلیسرید خون، از حد طبیعی، برای سن و جنس خاصی را افزایش چربی خون می‌گویند و روند ذخیره سازی و آزاد سازی چربی‌ها در سلول‌های بدن، به این صورت است که ابتدا چربی ها از طریق دستگاه گوارش جذب خون می‌شوند و سپس به بافت کبد حمل می‌کنند و به جریان خون راه می‌یابند و به بافت چربی می‌رسند و بعد وارد سلول چربی می‌شوند و در آنجا توسط واکنش انرژی، سه اسید چرب آزاد با یک مولکول گلیسرول با هم ترکیب شده و یک مولکول تری گلیسرید را می سازند و در داخل قطره چربی ذخیره می‌شوند.

بنابراین اگر نوع غذاها و ترکیب آنها طوری باشد که برآیند انرژی تولید شده منفی باشد در واقع متابولیسم و چرخه گردش چربی در سلول‌ها مختل می‌شود و اصطلاحا چربی خون بالا می‌رود، پس راه درست شدن این اختلال، اصلاح تغذیه بیمار است و نه مصرف داروهای گیاهی یا شیمیایی برای کاهش ظاهری چربی خون.

اغلب ما درک صحیحی از بالا بودن چربی خون نداریم بنابراین درمان‌ها و راهکارهای ارایه شده برای بهبود چربی خون اساسی نبوده و نه تنها مشکلی از سلولها را که حل نمی‌کند بلکه موجب تشدید اختلالات متابولسیم یا سوخت و ساز چربی‌ها در سلول‌ها و بروز عوارض بسیار مهم مانند افزایش خطر ابتلا به سرطان ها می‌شود.

در درجه اول باید تغذیه سالم مورد توجه قرار گیرد و در صورت لزوم و با تشخیص پزشک معالج از داروهای گیاهی استفاده کرد.

منبع: بیمارستان لواسانی

۱۰ دیدگاه

  1. Weatherhead@gmail.com

  2. Vanasselt@gmail.com

  3. Superb services neighbor. Seriously really feel you can like the latest review upon custom offensive t shirts australia. Thanks:p

  4. Hermenegildo@gmail.com

  5. ۶۷. I haven’t checked in here for some time since I thought it was getting boring, but the last few posts are great quality so I guess I will add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*