خانه / انواع بيماريهاي قلبي / آنژین صدری چیست؟

آنژین صدری چیست؟

آنژین صدری احساسی ناراحت کننده در قفسه سینه است. معمولاً مثل آن می ماند که سینه شما سنگینی می کند، یا اینکه درست در وسط سینه خودتان نوعی سفتی یا فشار احساس می کنید که ممکن است تا بازوها، گردن، آرواره،صورت، پشت یا شکم شما کشیده شود. بعضی افراد آن را به دردی کند و گنگ و بعضی دیگر آنرا به دردی سمج تعبیر کرده اند. علائم و نشانه های این بیماری معمولاً ظرف ده دقیقه کاهش می یابد. برای بعضی ها این سفتی و انقباض، بسیار حاد و دردناک و برای بعضی دیگر بیش از یک ناراحتی جزئی نبوده است.

چه چیز سبب حمله آنژین صدری می شود؟

آنژین، ممکن است در اثر فعالیت های بدنی یا ناراحتی های عصبی ظاهر شود. معمولاً هنگامی که شما مشغول راه رفتنید ظاهر می شود. اگر هوا سرد است، یا اینکه شما پس ازخوردن غذا مشغول راه رفتنید، همان وقت، ممکن است ماشه آن به سادگی کشیده شود. آن احتمال نیز وجود دارد، زمانی که مشغول استراحتید این کار اتفاق بیفتد. یا حتی ممکن است هنگامی که در خوابید این ماشه کشیده شود.

اگر حمله آغاز شد چه باید کرد؟

اگر با حمله آنژین مواجه شدید باید به هرکاری که مشغولید، آنرا رها کنید و به استراحت بپردازید تا این ناراحتی و حمله پایان یابد و درد متوقف شود. همچنین نیاز به آن دارید که از داروهائیکه در دست دارید برای رفع ناراحتی استفاده نمائید. اگر پس از ۱۵ دقیقه هنوز هم آن سگینی، یا سفتی را در سینه دارید و آن را احساس می کنید باید به پزشک خود اطلاع دهید و یا اینکه با آمبولانس خود را به بیمارستان برسانید.

۵۱ دیدگاه

  1. 毎日新品ここは人気海外ドラマ 国内ドラマDVDから、アニメDVD Blu-rayまで,韓国ドラマ、アニメドラマ、日本TVドラマ、中国ドラマ。人気DVD特価セール中!全品配送無料。

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*