خانه / انواع بيماريهاي قلبي / انفاركتوس حاد / آنژین صدری مزمن چیست؟

آنژین صدری مزمن چیست؟

آنژین صدری مزمن یک سندرم بالینی است که معمولاً بوسیله حملات مکرر درد و فشار در قسمت قدامی قفسه سینه مشخص میشود و ممکن است این درد به بازوها، گردن، صورت، پشت، یا شکم شما کشیده شود. علائم و نشانه های آنژین صدری مزمن معمولا ظرف کمتر از ۱۰ دقیقه کاهش می یابد، در بعضی از افراد این سفتی و انقباض بسیار حاد و دردناک و در بعضی یک ناراحتی جزئی است. علت آنژین صدری مزمن، جریان خون ناکافی در شریان های کرونر است، که سبب کاهش تامین اکسیژن به عضلات قلب می شود.

آنژین صدری علامت واضح بیماری قلبی است که همان درد قفسه سینه ناشی از بیماری عروق کرونر قلب است . این درد به علت کمبود اکسیژن قلب ایجاد می شود که میتواند به علت تنگی عروق کرونر یا اسپاسم این عروق ایجاد شود . آنژین صدری به صورت احساس فشار در قفسه سینه و درد با انتشار به گردن ،فک و بازوها ظاهر می شود.

آنژین صدری مزمن ممکن است در اثر فعالیت های بدنی ، یا ناراحتی های عصبی ظاهر می شود . معمولا هنگامی که شما مشغول راه رفتنید ظاهر می شود . اگر هوا سرد است یا آنکه شما پس از خوردن غذا مشغول راه رفتنید ، همان وقت ، ممکن است ماشه آن به سادگی کشیده شود . آن احتمال نیز وجود دارد ، زمانی که مشغول استراحتید این کار اتفاق بیفتد یا حتی ممکن است هنگامی که در خوابید این ماشه کشیده شود .

چه بسیار دردهای سینه که با آنژین صدری بی ارتباط است . دردهای کوتاه ، تند و نیز چون خنجر ، معمولا دردهای عضلانی است . درد گنگ و پایدار که جای آن در سمت چپ است معمولا وقتی ظاهر می شود که ما ناراحت و عصبانی هستیم . سوء هاضمه نیز می تواند در مرکز سینه درد بیافریند ولی این درد معمولا به غذا مرتبط می شود و نه ورزش .

بعضی افراد آنژین صدری مزمن را به دردی کند و گنگ و بعضی دیگر درد آنژین صدری مزمن را به دردی سمج تعبیر کرده اند. علائم و نشانه های این بیماری معمولا ظرف ده دقیقه کاهش می یابد . برای بعضی ها این سفتی و انقباض بسیار حاد و دردناک و برای بعضی دیگر بیش از یک ناراحتی جزئی نبوده است .

آشنایی با آنژین صدری (کلیک کنید)

منبع: آفتاب. اسرار حیات