خانه / انواع بيماريهاي قلبي / كارديوميوپاتي ها / علائم و نشانه های کاردیومیوپاتی

علائم و نشانه های کاردیومیوپاتی

یکی از بیماری هایی که عضله قلب را درگیر می کند، کاردیومیوپاتی نام دارد. بعضی افراد که دچار کاردیومیوپاتی می شوند ممکن است هیچ علائم و نشانه ای در مراحل اولیه بیماری نداشته باشند. اما همینطور که بیماری پیش میرود، علائم و نشانه ها معمولا ظاهر می شوند. علائم و نشانه های کاردیومیوپاتی همان هایی هستند که اغلب همراه با سندرم موسوم به نارسایی قلبی احتقانی هستند. آنها ممکن است شامل:

  • تنگی نفس با فعالیت و حتی در حال استراحت
  • ورم اندام تحتانی
  • باد کردن شکم با مایع
  • خستگی و کوفتگی
  • ریتم نامنظم قلب
  • سرگیجه، دوران سر و غش وضعف

اهمیتی ندارد که شما کدام نوع از کاردیومیوپاتی رادارید، علائم و نشانه ها گرایش به پیشرفت دارند با مرور زمان اگر درمان نشود.در برخی افراد، این بهم خوردگی شتاب سریعی می گیرد ، در حالی که در دیگران ، بیماری ممکن است به یک سطحی برسد و برای مدتی از زمان متوقف شود. در برخی از موارد کاردیومیوپاتی گشاد شده ، شایعترین نوع از ۳ نوع ، بیماری ممکن است بخودی خود کاملا بهبود یابد.

صرف نظر از علل مرتبط با کاردیومیوپاتی خاص، علائم ممکن است کسانی که نسبت به اختلال در عملکرد کلی قلب به عنوان یک پمپ می باشد. کافی نبودن خون به خارج از قلب را برای رفع نیازهای بافت های بدن پمپ می شود، که منجر به تجمع مایع اضافی در ریه ها، پاها، و / یا شکم و در نتیجه نارسایی احتقانی قلب (CHF). افراد مبتلا به CHF ممکن است تنگی نفس (تنگی نفس) در طول فعالیت های عادی مانند پیاده روی یا بالا رفتن از پله ها یا در هنگام دراز کشیدن به خواب (ارتوپنه) داشته باشد. خستگی و ضعف، سایر علائم شایع هستند.

علایم انواع کاردیومیوپاتی

  • علایم کاردیومیوپاتی اتساعی

افراد با کاردیومیوپاتی متسع ممکن است تنگی نفس (تنگی نفس) در اعمال گزارش، ارتوپنه، تنگی نفس در حالی که خواب (پروگزیمال یا تنگی نفس شبانه)، خستگی، و گاهی اوقات سریع ضربان قلب (طپش قلب).

  • علایم کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک ممکن است هیچ علائم یا نشانه های پیچیده اعم از تنگی نفس و غش به آنژین صدری، ارتوپنه، نارسایی احتقانی قلب و مرگ ناگهانی، حتی به عنوان یک تظاهر برای اولین بار از این بیماری است. فرد ممکن است تپش قلب تنها گزارش کند.

  • علایم کاردیومیوپاتی محدود کننده

تنگی نفس در اعمال و خستگی علائم برجسته ترین کاردیومیوپاتی محدود است. علائم دیگر عبارتند از افزایش دور شکم، تورم پا و مچ پا، و ناراحتی قسمت بالای شکم به علت تورم کبد است. در افراد مبتلا به کاردیومیوپاتی محدود کننده ثانویه به بیماری ارتشاحی (به عنوان مثال، آمیلوئیدوز، سارکوئیدوز)، غش کردن (سنکوپ) و یا نزدیک به سنکوپ و مرگ ناگهانی ممکن است رخ دهد.

سابقه بیماری، داروها، و استفاده از الکل، تنباکو، و یا کوکائین ممکن است در تشخیص نوع کاردیومیوپاتی بسیار کمک کننده است. تاریخچه خانواده از بیماری های قلبی نیز ممکن است مفید باشد.

آشنایی با درمان کاردیومیوپاتی (کلیک کنید)

منبع: پزشکی. پرستاری مراقبت ویژه