کمک به کنترل فشار خون

چه کنم تا به کنترل فشار خون خودم کمک کرده باشم؟

شما باید به آن قسمت از سبک زندگی خودتان که موجب فشار خون برای شما می شود نظر افکنید. مثلاً :
–    فعالیت های بدنی (ورزش)
–    اضافه وزن داشتن
–    زیاده از حد نمک خوردن
–    زیاده از حد الکل نوشیدن
همچنین باید به آن قسمت از سبک زندگی خودتان که سبب فشار خون می شود، از قبیل سیگار کشیدن یا رژیم غذایی که بیش از حد چرب است پایان بخشید.

فعالیت ورزشی بیشتری داشته باشید

نوع فعالیت های ورزشی که برای قلب پیشنهاد شده است باید آرام و با ریتم باشد. پیاده روی تند و چابک، دوچرخه سواری و شنا مناسب است. پیاده روی و دوچرخه سواری هر دو مناسب اند و شما می توانید آنها را در برنامه روزانه خود بگنجانید. کوشش داشته باشید که میزان فعالیت ها را زیادتر کنید تا آنکه به ۳۰ دقیقه در روز برسد. این فعالیت ها به ثبوت رسیده است که فشار خون بالا را کاهش می دهد و از اینکه این فشار زیادتر شود، یا اینکه بالاتر رود جلوگیری می کند.
چنانچه شما در یکی از رشته های ورزشی فعالیت دارید، یا اینکه باغبانی می کنید، دلیلی برای آنکه آنها را ترک کنید موجود نیست. این نکته را نباید فراموش کرد که فشار خون هنگامی که شما به ورزش های معروف به آیزومتریک که ماهیچه های بدن در برابر هدف ثابتی قرار می گیرند (مثل وزنه برداری) یا بازی اسکواش بپردازید، فشار خون شما بالاتر می رود. بنابراین اگر شما فشار خون دارید، از پرداختن به این قبیل ورزشها اجتناب کنید.
اگر فعالیت های تازه ای را آغاز کرده اید، بسیار مهم است که آنرا آرام آرام شروع کنید و بدن خود را با آن تطبیق دهید و به عبارت دیگر آنرا بسازید.

۷ دیدگاه

  1. Mooreland@gmail.com

  2. Rieffenberger@gmail.com

  3. Quality blog posts chum. I actually feel you will help you to love your recent content on top of gildan t-shirt note printing australia. Thanks:D

  4. ۶۲. As I web-site possessor I believe the content matter here is rattling great , appreciate it for your hard work. You should keep it up forever! Best of luck.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*