خانه / روش هاي تشخيصي بيماريهاي قلبي / آنژيوگرافي / کلینیک سی تی آنژیوگرافی در تهران

کلینیک سی تی آنژیوگرافی در تهران

از آنجا که روش های آنژیوگرافی در تصویربرداری و تشخیص بیماری های رگ های خونی مغز و قلب کاربرد گسترده ای پیدا کرده اند، روز به روز نیز بر تکنولوژی مورد استفاده در آنها افزوده شده و دستگاه های جدیدتر با قابلیتهای حیرت آوری به دنیای پزشکی معرفی می شود. یکی از این نوآوری ها، سی تی آنژیوگرافی است که به طور معمول به وسیله اشعه X انجام می شود و در گذشته در تشخیص پاتولوژی رگ های خونی استفاده می شد، اما امروزه رادیولوژیستها و متخصصان قلب با استفاده از آن، جراحی های تهاجمی بسیار ظریفی را در سیستم گردش خون به خصوص شریانهای قلبی انجام می دهند.

سی تی آنژیوگرافی قلب قادر است تنگ شدن عروق خونی را به موقع تشخیص دهد و درنتیجه زمان کافی برای درمان وجود دارد. سی تی آنژیوگرافی جزئیات آناتومیک دقیق تری از عروق خونی نسبت به MRI می‌دهد.

سی تی آنژیوگرافی به عنوان غربالگری بیماران عروقی ایمن تر ، سریع تر و ارزان تر از آنژیوگرافی است و بیمار احساس ناراحتی کمتری می‌کند.

سی تی آنژیو تصاویر باز تولید شده توسط کامپیوتر از عروق قلب است، ولی در آنژیوگرافی شما رگی را با تزریق ماده‌ی حاجب و عکسبرداری مستقیماً می‌بینید که دقیق ترین است. عیناً فرق بین کسی که خودش متهم فراری را با چشم‌هایش دیده و فردی که با گفته‌های او عکس متهم را در اداره‌ی پلیس طراحی می‌کند!

بارها اتفاق افتاده که سی تی آنژیوی بیمار نرمال گزارش شده (یا به دلیل خطای تصویربرداری یا عدم کشف توسط رادیولوژیست بدلیل نداشتن تجربه‌ی کافی در تفسیر این عکس که تکنولوژی‌اش نو پاست) و بیمار پس از چند هفته یا ماه با سکته‌ی وسیع قلبی به اورژانس آورده شده و در آنژیو، گرفتگی وسیع در کرونر قلب دیده شده است. در اکثر موارد، بیمار در همان جلسه‌ی آنژیو در صورت داشتن گرفتگی شدید یا در محل حساس، بالن زده شده و فنرگذاری می شود. (آنژیوپلاستی)

سی تی آنژیو روشی خوب و جدید است، ولی کاربرد سی تی آنژیوگرافی بیشتر در کنترل‌های بعدی بیمار با گرفتگی ثابت شده در آنژیو و یا در بررسی افرادی که علایم مشکوک و نامحتمل قلبی دارند مفید است.

کلینیک سی تی آنژیوگرافی قلب، با دارا بودن امکانات و تجهیزات لازم، دارای بالاترین دقت تشخیصی بیماری های قلبی بوده و می تواند بررسی و تشخیص بیماری های قلبی و عروقی شما را به بهترین شکل ممکن و با بیشترین دقت و با دستگاه های سی تی آنژیو انجام دهد.

آشنایی با کلینیک سی تی آنژیوگرافی (کلیک کنید)

منبع: مهندسی پزشکی. گمانه