خانه / درمان هاي بيماريهاي قلبي / درمان هاي غيرجراحي / پيشگيری از بيماری های قلبی و عروقی با ورزش

پيشگيری از بيماری های قلبی و عروقی با ورزش

فعاليت بدني مناسب و ورزش يكي از كم هزينه ترين راه ها براي حفظ سلامت و پيشگيری از بيماری های قلبی و عروقی است و اين حقيقت كه فعاليت بدني مناسب مي تواند باعث تندرستي، نشاط و شادابي انسان شود ، مورد اتفاق نظر همه كارشناسان و خبرگان حوزه سلامت است.

شهرنشيني و ويژگي هاي همراه آن مانند ترافيك، آلودگي هوا، مسير طولاني تا مقصد (محل كار يا مكان هاي تهيه مايحتاج روزانه)، افزايش تراكم جمعيت، افزايش فقر و جنايت ، نبود پارك و فضاهاي سبز به ميزان كافي، كمبود فضاهاي ورزشي و خدمات ورزشي ارزان و در دسترس، از جمله عواملي هستند كه باعث افزايش كم تحركي در جوامع شهرنشين مي شوند.

تاثیر فعالیت بدنی بر پیشگیری از بیماری های قلبی

افرادي كه فعاليت بدني كافي و مناسب دارند، ويژگي هاي مثبت زيادي دارند:

  • آنها بي حوصله وتنبل نبوده و كارهاي خود را با دقت و حوصله بيشتري انجام مي دهند. اين افراد ، انرژي بالايي دارند و به همين علت، ديرتر خسته مي شوند و در نتيجه كارها را در مدت زمان كمتر و با شادابي بيشتري به اتمام مي رسانند.
  • با توجه به تعادل سيستم هاي خودكار بدن (سيستم سمپا تيك و پاراسمپا تيك)، اين افراد در مقابله با فشارهاي عصبي و رواني كمتر دچار عصبانيت مي شوند و قادر به كنترل خود در مواقع اضطراري و بحراني خواهند بود.
  • اين افراد چون كمتر دچار عوارض ناشي از فشارهاي رواني و عصبي مي شوند و بدن و عضلاتي سالم دارند، از دردهاي عضلاني و خستگي متداول كه امروزه در جوامع شهري فراوان يافت مي شود و همچنین بیماری های قلبی عروقی مصون هستند.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

theme