علل فشار خون بالا

در ۹ نفر از ۱۰ نفر مردمی که فشار خون بالا دارند نمی توان علت واحدی را ذکر کرد. به این حالت در زبان پزشکی «essential hypertension» یا فشار خون ذاتی گویند. تمام موارد زیر می توانند در این کار دست داشته باشند:

–        وزنی زیادتر از حد معمول داشتن، یا فربهی زیاد

–        مصرف نمودن زیاده از حد نمک

–        زیاده از حد نوشیدن الکل.

–        نداشتن فعالیت بدنی

ژن انسان یا وراثت نیز در این موضوع نقش دارد. بنابراین اگر یکی از والدین شما، یا هر دوی آنان فشار خون داشته اند، شما نیز شانس زیادی برای داشتن آن دارید.

در بین گروه کوچکی از مردم یک مورد خاص از این علت ها مانند باریک شدن سرخرگی که به کلیه می رود یا تولید غیر عادی هورمون از غده ادرنال دیده شده است. بیماری های شدید کلیوی نیز می توانند سبب فشار خون بالا گردند.

تصادفا بعضی از قرص هایی که برای درمان زخم معده، آرتروز یا فرود اُفت یا تنش به بیمار داده می شود ممکن است فشار خون را بالا ببرد. بنابراین هنگامی که شما دارویی بدون نسخه از داروخانه می خرید، بسیار مهم است که به پزشک داروخانه یادآوری کنید که فشار خون شما بالاست. از طرف دیگر لازم است که هر نوع دارو، یا فرآورده های گیاهی را که شما مصرف می کنید نیز به پزشک خود اطلاع دهید.

۹ دیدگاه

  1. Perfect blog posts buddy. I truly assume you will which include my very own recently available review on top of gildan t shirt note printing australia. Thanks:D

  2. ۶۴. Wow! This can be one particular of the most helpful blogs We have ever arrive across on this subject. Actually Fantastic. I’m also an expert in this topic so I can understand your hard work.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*