خانه / انواع بيماريهاي قلبي / كارديوميوپاتي ها / علایم بیماری های عضله قلب

علایم بیماری های عضله قلب

بیماریهای قلب و عروق علت اصلی مرگ و میر و از عوامل مهم ناتوانی های افراد دیابتی است . برای پیشگیری از پیدایش بیماریهای قلبی -عروقی و مرگ و میر و ناتوانی ناشی از آنها ، باید این عوامل خطر را بشناسید و به توصیه های پزشکی لازم توجه نمایید .

عوامل خطر برای بیماریهای قلب و عروق عبارتند از :

سن بالا ، جنس مذکر ، سابقه خانوادگی سکته قلبی زودرس ، فشار خون بالا ، افزایش چربی های خون (بویژه کلسترول ) ، بیماری قندی ، سیگار کشیدن ، چاقی ، کم تحرکی و اختلال در انعقاد خون .

علایم بیماری عضلانی قلب

علائم بیماری های عضلانی قلب به شکل علایم نارسایی قلب ظهور می کند که عمده ترین آن تنگی نفس، کم آوردن هوا،خستگی زود رس و حتی در موارد پیشرفته به شکل ادم ریه و آب دار شدن و خیز دار شدن و نهایتا اغما و کلاپس قلبی و عروقی است . در کنار این علایم،عوارضی که ممکن است گریبانگیر بیمار شود آریتمی های قلب ( نامنظمی ریتم قلب) است. بسیاری از بیماریهای عضلانی قلب توام با آریتمی های قلبی است.

در برخی بیماران در مراحل اولیه بیماری های عضله قلب (کاردیومیوپاتی) هیچ علامت خاصی دیده نمی‌شود. کم کم علائم با پیشرفت بیماری ظاهر می‌شود. این علائم به همراه سندرم معروف به نارسایی قلبی احتقانی هستند.

سایر علائم بیماری های عضله قلب شامل موارد زیر می شود:

گیجی، سرگیجه، دوران سر، ضعف و غش، از دست دادن میل جنسی، از دست دادن اشتها، سرفه همراه با خلط خونی کف دار

در بیماری ماهیچه های قلب است که در آن قلب قادر نیست عمل پمپ کردن خون رابه خوبی انجام دهد. گاهی هم ضربان قلب دچار اشکال شده و ضربانهای نامنظم یا آریتمی در قلب وجود دارد. این بیماری ممکن است سریعا پیشرفت کرده و بدتر شود و علت عمده ای برای پیوند قلب است . این بیماری اغلب در جوانها دیده می شود .

آشنایی با درمان بیماری های عضله قلب (کلیک کنید)

منبع: پارسی طب. ویستا. باشگاه خبرنگاران جوان