سیر و کاهش چربی خون

مردم اغلب نظرات تندی راجع به سیر دارند. اما حتی قدیمی ها نیز فواید آن را می دانسته اند. سیر داروی درمانی بسیار ارزشمندی است. امروزه دانشمندان کشف کرده اند که شامل موادی است که موجب سلامتی سیستم قلبی عروقی بدن می شود.

سیر گیاهی است بسیار مغذی که با جایگزین کردن آن در برنامه ی غذایی می توان سلامتی را به بدن باز گرداند. حاوی ماده ی گوگرد داری به نام آلیسین است که این ماده می تواند بر روی چربی خون، قند خون، فشار خون اثر مثبت بگذارد.

سیر می تواند چربی خون را کنترل کرده و کلسترول خوب و مثبت خون را که همان HDL است بالا برده و کلسترول منفی با خون را که LDL است پایین آورد که این امر می توان موجب شود عروق دیرتر تنگ شده و بیماریهای قلبی و عروقی دیرتر به سراغمان بیایند. هم چنین برای حفاظت در برابر لیپوپروتئین ها/ پروتئین های با چربی زیاد، مفید می باشد. کلسترول بد می تواند به شاهرگ ها هم آسیب بزند و تهدیدی برای قلب باشد. سیر آنتی اکسیدان بسیار قوی است که طیف مشخصی از سلول ها را ازطریق واکنش زود نشان دادن و جلوگیری از اکسید کردن لیپوپروتئین ها متوقف می کند. مانند آسپرین، سیر ویژگی های مشخصی داشته که خون را رقیق تر می کند.

مصرف سیر به کسانی که دچار قند خون، چربی خون، فشار خون هستند توصیه می شود اما باید به خاطر داشت که سیر درمانی قطعی نیست به عنوان مثال، فردی که دچار چربی خون است و اضافه وزن دارد می بایست وزن خود را پایین برده و رژیم غذایی را رعایت نماید و در کنار آن از سیر استفاده نماید.

سیر در کنار ورزش و رژیم غذایی مناسب، ممکن است به کم شدن چربی خون که یکی از بزرگترین دشمنان سلامتی است، کمک کند.

منبع: سلامت نیوز. سلاک طب

۸ دیدگاه

  1. Breger@gmail.com

  2. 毎日新品ここは人気海外ドラマ 国内ドラマDVDから、アニメDVD Blu-rayまで,韓国ドラマ、アニメドラマ、日本TVドラマ、中国ドラマ。人気DVD特価セール中!全品配送無料。

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*