راههای درمان فشار خون بالا

درمان فشار خون بالا با کنترل وزن

در ازای کاهش هر کیلوگرم وزن، فشار خون در حدود یک میلی متر جیوه پایین می آید. بنابراین، اگر فشار خون شما فقط کمی بالاتر از حد طبیعی باشد، در صورتی که ۱۵ پوند از وزن شما کم شود، فشار خون بالای شما به حالت طبیعی برگردد. ممکن است انجام این کار برای شما آسان نباشد. مگر این که شما آگاهی کافی و انگیزه قوی برای انجام این کار داشته باشید و از مقدار مصرف نمک، در رژیم غذایی خود برای درمان فشار خون بالا بکاهید. پژوهش ها نشان می دهند که اگر شما اضافه وزن داشته باشید و مایل به کاهش وزن خود باشید باید به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید. همچنین اگر شما ورزش بیشتری انجام داده و مشروبات الکلی ننوشید زودتر به وزن مورد نظرتان برای درمان فشار خون بالا خواهید رسید.

درمان فشار خون بالا با ورزش کردن

پژوهش ها ثابت کرده اند که ارتباط نزدیکی بین ورزش کردن و درمان فشار خون بالا وجود دارد. چگونگی مکانیسم های این ارتباط کاملاً مشخص نیست و ممکن است بخشی از آن به میزان تغییرات خوراک روزانه افرادی که به طور مرتب ورزش می کنند مربوط شود. اگر شما مبتلا به فشار خون بالا باشید باید یک برنامه ی ورزشی روزمره داشته باشید. برای مثال یک مرد میانسال که مبتلا به فشار خون بالا و وخیم بوده و اضافه وزن دارد، نباید ورزش های سخت و خسته کننده انجام دهد. بهتر است که افراد بر طبق یک برنامه تدریجی ورزش خود را برای درمان فشار خون بالا افزایش دهند، با بالارفتن از پله و پیاده روی های ملایم شروع کنید و هر نوع ورزشی مشروط بر این که شما را خسته نکند؛ اما تلاش شما به اندازه ای باشد که ضربان قلب تان کمی بالا رود و کمی عرق کنید، خوب است.

درمان فشار خون بالا با افزایش مصرف پتاسیم

اگر چه شواهدی وجود دارد که افزایش میزان پتاسیم در رژیم غذایی باعث در مان فشار خون بالا می شود، اما شما نباید با استفاده از نمک های پتاسیم و قرص های پتاسیم این کار را انجام دهید. شما باید مقدار پتاسیم رژیم غذایی خود را با خوردن میوه ها و سبزی های تازه افزایش دهید و هم زمان مصرف نمک را در رژیم غذایی خود بسیار کم و یا حذف کنید.

نکات مهم در درمان فشار خون بالا

کاهش نمک مصرفی باعث درمان فشار خون بالا می شود.

کاهش وزن باعث درمان فشار خون بالا می شود.

ورزش کردن می تواند به درمان فشار خون بالا کمک کند .

برای مطالعه ” درمان فشار خون بالا ” کلیک کنید .

منبع: کتاب فشار خون