خانه / انواع بيماريهاي قلبي / سکته قلبی / برنامه توانبخشی بعد از سکته قلبی

برنامه توانبخشی بعد از سکته قلبی

برنامه توانبخشی در سرتاسر کشور یکسان نیست. ولی بیشتر برنامه ها شامل سه اصل زیر است:

– تمرین ورزشی
– تمدد اعصاب
– اطلاعاتی درباره سبک های زندگی افراد و انواع درمان ها
تمرین های ورزشی

پیش از آنکه برنامه توانبخشی را شروع کنید بر آوردی اولیه از توانایی شما بعمل می آورند تا شما بدون خطر، برنامه های ورزشی را شروع کنید. یک نفر ویژه گر فیزیوتراپی یا فیزیولوژیست ورزشی می تواند برنامه ورزشی شما را تنظیم نماید و آن را بر قامت شما استوار نماید.

در ابتدای هر جلسه برنامه گرم کردن بدن که شامل کش دادن ماهیچه هاست شروع می شود. تمرینات، بطور کلی ((اروبیک)) است. یعنی تمرین هایی است که کمک می کند قلب شما و دوران خون را در آن اصلاح بخشد. به تدریج شما را تشویق می کنند تا میزان فعالیت خودتان ظرف این چند هفته ای که در مرکز توانبخشی هستید اضافه کنید. بسیار قابل اهمیت است که شما در حد توان خود ورزش کنید و همواره به پیشنهادهای مربیان توجه داشته باشید. در آخر هر برنامه، قسمت آرامش شروع می شود تا شما به تمدید ماهیچه های بدن خود بپردازید و مانع از آن شوید که فردای آن روز در عضلات خودتان درد احساس کنید.
پس از سکته قلبی، کاملا، طبیعی است که شما به این برنامه ورزشی علاقمند خواهید شد. در هر حال، رفتن به این کلاس توانبخشی به شما کمک می کند تا اطمینان یابید مانند گذشته می توانید دوباره فردی فعال شوید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*