خانه / روش هاي تشخيصي بيماريهاي قلبي / آنژيوگرافي / مراکز سی تی آنژیوگرافی قلب در تهران

مراکز سی تی آنژیوگرافی قلب در تهران

سی تی آنژیوگرافی بعنوان روش غربالگری بیماری عروق کرونرنباید استفاده شود .این روش هرچند که یک روش تشخیصی بسیار دقیق در بعضی بیماران قلبی است اما بعنوان جانشین روش آنژیوگرافی استاندارد و تهاجمی در بیمارانی که کاندید درمان های مداخله ای آنژیوپلاستی یا جراحی بای پس کرونر هستند مورد پذیرش قرار نگرفته است و در صورتی که در سی تی آنژیو گرافی تنگی شدید و قابل توجهی دیده شود باید بیمار آنژیوگرافی کرونر استاندارد را انجام دهد.

یکی از مواردی که سی تی آنژیوگرافی بسیار دقیق و کمک کننده است آنومالی های عروق کرونر است .

سی تی آنژیوگرافی عروق کرونری یک امتحان غیر تهاجمی است. آنژیوگرام های کرونری و کاتتریزاسیون قلبی تهاجمی تر بوده و عوارض بیشتری در رابطه با اجازه دخول رگی بداخل شریان و انجام با مهارت یک کاتتر دارد و همچنین نیاز مدت رمان بهبودی بیشتری نسبت به سی تی آنژیوگرافی کرونری دارد. فایده اصلی سی تی آنست که ما را قادر میسازد که تصاویر استخوان ، بافت نرم و عروق خونی را همزمان داشته باشیم .بنابراین برای تشخیص دلایل دیگری که موجب ناراحتی شما گردیده است(از قبیل صدمه دیدن ، آئورت یا آمبولی در ریه ها ) مناسب است .

برخلاف دستگاه اشعه معمولی ، سی تی اسکن تصاویر با جزئیات خیلی بالا از بسیاری از انواع بافتها در اختیار ما میگذارد .

CT نشان داده است که یک ابزار تصویر برداری موثر و با ارزش برای حوزه گسترده ای از مشکلات بالینی میباشد . CT نسبت به MRI نسبت به حرکت بیمار کمتر احساس است. برخلاف MRI ، سی تی اسکن در مواردیکه یک وسیله کاشته شده پزشکی وجود داشته باشد میتواند انجام گردد .

هیچ تشعشعی بعد از امتحان سی تی در بدن بیمار باقی نخواهد ماند . اشعه های X بکار رفته در سی تی اسکن معمولا ” اثرات جانبی ندارد .

سی تی آنژیوگرافی قلب ممکن است نیاز به جراحی را حذف کند و اگر هم جراحی نیاز شد در روند صحیح عمل جراحی کمک خواهد نمود .

مراکز سی تی آنژیوگرافی قلب، با دارا بودن امکانات و تجهیزات لازم، دارای بالاترین دقت تشخیصی بیماری های قلبی بوده و می تواند بررسی و تشخیص بیماری های قلبی و عروقی شما را به بهترین شکل ممکن و با بیشترین دقت و با دستگاه های سی تی آنژیو انجام دهد.

آشنایی با مراکز سی تی آنژیوگرافی قلب (کلیک کنید)

 منبع: تصویربرداری پزشکی. پزشک آنلاین