خانه / روش هاي تشخيصي بيماريهاي قلبي / اكوكارديوگرافي / مراکز اکوکاردیوگرافی در تهران

مراکز اکوکاردیوگرافی در تهران

با انجام اکو، می توان تا حدود زیادی از بروز بیماریهای قلبی عروقی پیشگیری کرد به همین سبب بهتر است مادران با انجام اکوی جنین در دوران بارداری از سلامت قلب جنین مطمئن شوند. پیشگیری، بهترین راهکار برای جلوگیری از بروز بیماریهاست. بنابراین، با انجام اکوی جنینی دوران بارداری بعد از ۸ هفتگی، می توان از وضعیت سلامت قلب نوزاد با خبر شد تا از بیماری های قلبی مادرزادی پیشگیری کرد.

اکوی قلب جنینی در زمان بارداری مادر از دوماهگی که قلب جنین شروع به تپیدن می‌کند، با هدف شناسایی به موقع بیماری‌های قلبی احتمالی در نوزادان و اقدام به موقع برای درمان ضروری است.
شناسایی به موقع بیماری‌های قلبی در نوزادان و اقدام به موقع برای درمان بیماری های قلبی موجب می‌شود نوزاد از زندگی طبیعی برخوردار شود تا به سن مدرسه برسد و پس از آن نیز در صورت نیاز اقدامات لازم قابل انجام است .

تصویربرداری قلبی یا اکوی قلب یکی از مهم‌ترین شاخه‌های فوق ‌تخصصی است که تمام دیگر رشته‌ها به آن وابستگی جدی پیدا کرده‌اند.

تست اکوکاردیوگرافی قلب در تشخیص بیماری‌های ماهیچه‌ای و بیماری‌های مادرزادی همچنین گرفتگی‌های عروق کرونر به ویژه به جای آنژیوگرافی کاربرد دارد. اکوکاردیوگرافی بر اساس هدایت امواج صوتی با فرکانس بالا به قلب ودریافت پژواک آن توسط گیرنده خاصی می باشد. امواج صوتی ساده برای تصویر برداری مورد استفاده قرار می‌گیرند و هیچگونه اشعه یا موج خطرناکی به فرد انتقال پیدا نمی‌کند.

مراکز اکوکاردیوگرافی قلب، با دارا بودن امکانات و تجهیزات لازم، دارای بالاترین دقت تشخیصی بیماری های قلبی بوده و می تواند بررسی و تشخیص بیماری های قلبی و عروقی شما را به بهترین شکل ممکن و با بیشترین دقت با دستگاه اکوی قلبی انجام دهد.

آشنایی با مرکز اکوکاردیوگرافی قلب در تهران (کلیک کنید)

منبع: سلامتی و تندرستی. اوشیدا. شهرزاد