عوارض کاردیومیوپاتی

زمانی که احساس ناخوشایندی در قفسه سینه و قلب داشتید، به متخصص قلب و کاردیومیوپاتی مراجعه کنید و اگر شما یک یا بیشتر از علائم و نشانه های کاردیومیوپاتی دارید، اگر دارای درد در قفسه سینه که بیشتر از چند دقیقه طول می‌کشد هستید یا اگر شما مشکل جدی در تنفس کردن دارید،  جهت یک ارزیابی و تشخیص کاردیومیوپاتی حتما به پزشک متخصص کاردیومیوپاتی مراجعه کنید.
به جهت اینکه کاردیومیوپاتی بیشتر اوقات در بیش از یک نفر از اعضای فامیل ایجاد می‌شود، با پزشک خود و اعضای خانواده صحبت کنید، اگر شما تحت تاثیر قرار گرفته‌اید، احتمال دارد پزشک توصیه کند که اعضای خانواده نیز جهت اطمینان از سلامتی در مقابل این بیماری مورد معاینه قرار بگیرند.

عوارض ناشی از کاردیومیوپاتی

داشتن کاردیومیوپاتی ممکن است ایجاد عوارض زیر کند:

  • لخته شدن خون به علت کاردیومیوپاتی

هر نوع از کاردیومیوپاتی ممکن است شما را به تشکیل لخته های خونی در قلب بیشتر مساعد کند. اگر لخته ها به بیرون از قلب پمپ شوند و وارد سیستم جریان خون شما شوند، آنها می توانند عروق خونی را بسته و جریان خون را به اعضای حیاتی، مانند قلب و مغز را دچار اختلال کنند. اگر لخته ها در طرف راست قلب شما تشکیل شود، آنها ممکن است به طرف ریه های شما بروند. برای کم کردن خطر ، پزشک شما ممکن است یک رقیق کننده خون تجویز کند (داروهای ضد انعقاد).

  • کاردیومیوپاتی و سوفل قلبی

به علت اینکه افراد با کاردیومیوپاتی دیلاته یا گشاد شده دارای قلب یزرگ شده ای هستند، دو تا از چهار دریچه های قلب- دریچه های میترال و سه لختی – ممکن است بدرستی بسته نشوند، و اغلب منجر به بازگشت خون شوند. این جریان ایجاد صدای قابل شنیدن یا سوفل قلبی می کند.

  • توقف قلبی به دلیل کاردیومیوپاتی

تمامی اشکال کاردیومیوپاتی می توانند منجر به ریتم نامنظم قلب شوند. برخی از این ریتم های قلبی آنقدر آهسته هستند که جریان خون را ثابت نگه می دارند و برخی آنقدر شدید هستند که به قلب اجازه ضربان مناسب می دهند. در هر دو مورد ، این ضربانات نامنظم قلبی می تواند منجر به غش یا ، در بعضی موارد، مرگ ناگهانی در نتیجه توقف ضربان قلب موسوم به توقف قلب (cardiac arrest) .

آشنایی با درمان کاردیومیوپاتی (کلیک کنید)

منبع: پزشک تو. پزشکان بدون مرز