خانه / درمان های غیرجراحی

درمان های غیرجراحی

از جمله روشهای درمانی غیر جراحی بیماری های قلبی، آنژیوپلاستی و تعبیه استنت ( فنر) و باز کردن دریچه ها با بالون است. اگر آنژیو گرافی که از سرخرگ کورونر شما میشود نشان دهد که آن رگ باریک شده است، ممکن است به شما پیشنهاد شود یک آنژیوپلاستی داشته باشید. اینکار را برای آن می کنند تا توزیع خون به ماهیچه های قلب شما را بهبود بخشند.

یک catheter، که بالن کوچکی که می تواند آن را باد کرد بر سر آن قرار دارد در یکی از سرخرگ های کشاله ران پای شما داخل می کنند و آنرا آنقدر جلو می برند تا به سرخرگی که باریک شده است برسد. در این هنگام بالن را باد می کنند تا به کمک آن بتوانند مواد زائد و چربی را که مسئول این باریک شدن بوده است له کنند و از بین ببرند تا به این طریق آن سرخرگ را گشاد تر کنند و راه عبور خون به قلب را هموار نمایند.

معمولاً عمل آنژیوپلاستی از رگ کورونر قلب موفقیت آمیز است، ولی بعضی از اوقات منجر به انسدار سرخرگ می شود. برای رفع این مشکل باید فوراً به عمل جراحی دست زد.

چهار ، تا شش ماه پس از آنژیوپلاستی، اتفاق می افتد که سرخرگ دوباره باریک می شود. اگر لازم باشد عمل آنژیوپلاستی را دوباره تکرار می کنند. متخصصینی که آنژیوپلاستی را انجام می دهند این روز ها تا می توانند از ((استنت)) استفاده می کنند و آنرا درون شاهرگ قرار می دهند تا احتمال باریک شدن رگ کمتر شود.

آنژیوپلاستی رگهای کرونر قلب به یک شب بستری شدن در بیمارستان نیازمند است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*