خانه / انواع بيماريهاي قلبي / نارسايي قلبي / درمان نارسایی قلبی وریدی

درمان نارسایی قلبی وریدی

بر اساس علت ایجاد بیماری نارسایی قلبی وریدی و شدت علائم نارسایی قلبی وریدی شما ، پزشک معالج جهت درمان شما یک  یا چند روش درمانی نارسایی قلبی وریدی زیر را به شما توصیه میکند:

درمان نارسایی قلبی وریدی/ استفاده از جوراب فشاری

جوراب‌های با محدوده فشار پایین (کلاس ۱، با فشار حدود ۲۰ میلی‌متر جیوه) برای کنترل ادم مناسبند ولی فشارهای بالاتر (کلاس ۲، ‌با فشار حدود ۳۰ میلی‌متر جیوه یا کلاس ۳ با فشار حدود ۴۰ میلی‌متر جیوه) برای کنترل درماتیت یا زخم‌های ناشی از نارسایی قلبی وریدی توصیه می‌شوند.

هنگامی که یک زخم بهبود می‌یابد، حفظ درمان فشاری برای تمام عمر به منظور کاهش خطر عود نارسایی قلبی وریدی توصیه می‌شود.

لازم به ذکر است که پای افراد قطر و طول متفاوت دارند و هر فرد به جوراب با فشار متناسب با شدت و علت بیماری نارسایی قلبی وریدی نیاز دارد ، لذا نوع و اندازه جوراب باید توسط پزشک تعیین گردد.

درمان نارسایی قلبی وریدی / نحوه کار و فعالیت روزانه

برای درمان نارسایی قلبی وریدی ،از  ایستادن یا نشستن طولانی مدت (بیش از ۲ ساعت ) خودداری کرده و طی همین مدت نیز از جوراب فشاری استفاده کنید و بطور مکرر با حرکت دادن پاها عضلات ساق را منقبض کرده تا به بازگشت وریدی و تخلیه خون اندام کمک کرده باشید. در درمان نارسایی قلبی وریدی اگر شغلی دارید که باید ساعات طولانی در حالت ایستاده یا نشسته باشید ، هر ۲ یا ۳  ساعت یکبار  به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پاها را در وضعیت بالاتر ازسطح بدن قرار دهید .

درمان نارسایی قلبی وریدی/ کاهش وزن

برای درمان نارسایی قلبی وریدی کاهش وزن بخصوص در افراد با وزن بالاتر از نرمال به بهبود علائم نارسایی قلبی وریدی سیار کمک میکند.

درمان نارسایی قلبی وریدی/ اسکلروتراپی

تزریق مواد اسکلروزان داخل وریدهای کوچک در موارد محدودی باعث درمان علائم نارسایی قلبی وریدی شده که بر اساس تشخیص پزشک برای درمان نارسایی قلبی وریدی صورت میگیرد.

درمان جراحی نارسایی قلبی وریدی

در تعداد کمی از بیماران نارسایی قلبی وریدی درمان جراحی به صورت بستن ورید پرفوراتور و یا حذف ورید صافن کمک کننده است.

درمان نارسایی قلبی وریدی / استراحت مطلق و پیوند پوست

در تعدادی از بیماران نارسایی قلبی وریدی که زخم شدت یافته و با اقدامات نگهدارنده درمان نمی شود بر اساس نظر پزشک بیمار مبتلا به نارسایی قلبی وریدی بستری شده و بعد از فراهم شدن شرایط لازم پیوند پوست صورت میگیرد.

برای مطالعه ” نارسایی قلبی وریدی ” کلیک کنید .