خانه / افزایش فشارخون ریوی

افزایش فشارخون ریوی

فشار خون بالا در شریانهای ریوی و شریان ها در داخل ریه ها  پرفشاری خون ریوی  را ایجاد می کند. شریان ها در ریه ها سفت و تنگ می شود.  فشار بالا در داخل شریان ریوی نیروی بطن راست باید برای پمپ کردن خون از قلب به ریه ها را افزایش می دهد.  در نهایت افزایش حجم کار می تواند به نارسایی قلب  منجر شود.

مشکلات مختلف باعث فشار خون بالا در رگ های ریوی می شود. فشارخون بالای رگ های ریوی می تواند باعث تنگی نفس و درد قفسه سینه شود.

افراد مبتلا به فشار خون شریان‌های ریوی با مشکلات زیادی همچون کوتاهی مدت زمان تنفس، خستگی و فقدان شادابی و سرزندگی دست به گریبانند.

بعلاوه این بیماری که بیشتر در زنان شایع است تنها چند سال پس از شروع و گسترش می‌تواند زندگی فرد بیمار را تهدید کند.

روش‌های درمانی کنونی می‌توانند پیشرفت بیماری را به تاخیر انداخته و اندکی علائم مربوط به آن را بهبود بخشند، اما یک روش درمانی قطعی برای غلبه بر این بیماری هنوز یافت نشده است.

فشار خون ریوی و پیوند قلب

هرچه زمان پیش رود فرسایش قلب می تواند به شریان هائی که به ریه ها ختم می شود فشار وارد آورد و باعث افزایش فشار خون ریوی شود. ممکن است قلب خود شما بتواند در برابر این فشار ها مقاومت نموده ولی اگر شما از جمله افرادی هستید که می خواهید پیوند قلب انجام دهید باید بدانید قلبی که از طرف اهدا کننده برای شما در نظر گرفته شده است گو اینکه قبلاً بطور طبیعی کار میکرده است ممکن است بی خبر از همه چیز و همه جا، هنگامی که بطن راستش با مشکل پمپاژ خون با فشاری بالاتر از حد معمول مواجه می شود، نتواند از عهده ی کار بر آید و با آن فشار بسازد و کار کند.

هنگامیکه افراد تیم سرگرم آزمایشات و تشخیص هستند فشار شریانهای ریوی را که به ریه ها ختم می شود اندازه گیری می کنند. اگر از شما زیاد بالا است، قلب پیوندی تازه احتمالاً در برابر فشار ناتوان است و چه بسا شما را برای انجام عمل پیوند قلب نمی پذیرد. در هر حال، ممکن است تشخیص داده شود که نام شما را در لیست بیمارانی که برای پیوند قلب – ریه نامشان به ثبت رسیده است، اضافه نمایند.

۹ دیدگاه

  1. Burchill@gmail.com

  2. Pardoe@gmail.com

  3. ۷۲. I have recently started a blog, the information you offer on this website has helped me greatly. Thanks for all of your time & work.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*